Julia Wołkowa (ex t.A.T.u.): “Mężczyzna nie ma prawa być pedałem!”

Podczas gdy w Polsce emocje rozpala wypowiedź prawicowego właściciela browaru Ciechan, Rosjanie zupełnie inaczej rozprawiają się z tematyką homoseksualizmu. Była wokalistka grupy t.A.T.u., Julia wołkowa, przyznała w rosyjskiej telewizji, że nie zaakceptowałaby syna homoseksualisty, a mężczyzna “nie ma prawa być pedałem”. Plotkarskie portale szybko wyczuły sensację, jednak mało kto skupia się na drugim dnie tej sytuacji.

Podczas programu “Wykrywacz kłamstw” prowadzący zapytał Wołkową czy potępiłaby syna, gdyby ten okazał się być gejem.
– Tak – dziarsko odpowiedziała piosenkarka – uważam, że mężczyzna powinien pozostać mężczyzną. Musi mieć męskie ciało, męski głos, i zachowywać się po męsku.
– Ale odpowiadając na podobne pytanie dotyczące córki, mówiła pani o wolności wyboru – naciskał prowadzący.
– Tak, ale to dotyczyło córki – skontrowała Wołkowa. – Uważam, że w przypadku mężczyzn taka wolność jest szkodliwa. Mężczyzna nie ma prawa, proszę wybaczyć, być pedałem.

O sprawie zdążyły już napisać żądne sensacji portale plotkarskie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo łatwo zarzucić Wołkowej hipokryzję – kilkanaście lat temu dwie wokalistki z t.A.T.u. zbudowały swą popularność na kontrowersyjnym lesbijskim romansie, jaki rzekomo miał między nimi wystąpić. Pisano wówczas o promocji przez dziewczyny otwartości i tolerancji. Powstawały piosenki typu “Chłopak gej”, a, jeśli wierzyć plotkom, nawet nazwa zespołu miała wziąć się ze skróconego wyrażenia “Ta dziewczyna kocha tę dziewczynę”.

Po latach Julia Wołkowa i Lena Katina przyznały, że ich rzekomy romans był tylko zabiegiem marketingowym. Tak naprawdę wokalistki mocno się różnią poglądami: wypowiedź Wołkowej z “Wykrywacza kłamstw” nie była jej pierwszą publiczną krytyką środowisk homoseksualnych. Tymczasem Katina krytykowała wprowadzone przez Dumę antygejowskie prawo, a ostatnio odżegnała się od słów swojej koleżanki, pisząc na Facebooku: “Bóg uczy nas żyć w miłości, być tolerancyjnym i nie osądzać innych ludzi”.

Portale plotkarskie nie zwróciły jednak uwagi na dwa ważne aspekty wypowiedzi Julii Wołkowej. Po pierwsze, jej słowa widownia przerwała burzliwymi oklaskami. Po drugie, prowadzący nie okazał neutralności światopoglądowej i zdecydowanie zgodził się z wypowiedzią piosenkarki, co w Polsce byłoby nie do pomyślenia. Choć na rosyjskich forach pojawiły się również oskarżenia o dwulicowość, zdecydowana większość społeczeństwa wspiera ostry pogląd Wołkowej. Nad Wisłą wylewają Ciechana – w Rosji nikt nie zamierza niszczyć płyt t.A.T.u.

Julia Wołkowa podczas występu w "Wykrywaczu kłamstw"
Julia Wołkowa podczas występu w “Wykrywaczu kłamstw”

7 komentarzy

 1. Jest jedna istotna różnica. Ta pani wyraziła swoje poglądy, ale nikogo nie obrażała wulgarnymi słowami, tak jak zrobił to własciciel Ciechana. Jakos wszyscy “anty-homoseksualiści” przy okazji tej całej ostatniej awantury o tym “zapominają”.

  1. Nie do końca – słowo “pidor” w języku rosyjskim jest bardziej wulgarne niż nasze “pedał” (można zresztą zauważyć, że telewizja zdecydowała się je “wypikać”). Nazwać kogoś “pidorom” – to solidna obraza, większa niż w Polsce. Z resztą komentarza pełna zgoda ;)

 2. Na ile reprezentatywne dla polskiego społeczeństwa jest to, że dwie knajpy wylały Ciechana?

  1. A na ile reprezentatywny jest fakt, że od trzech dni największe media ciągle o tym wspominają, nie mówiąc już o solidnym zamieszaniu w mediach społecznościowych?

   1. Wydaje mi się, że rzeczywistość kreowana przez Gazetę Wyborczą niewiele ma wspólnego z rzeczywistością rzeczywistą. Zresztą pod artykułem o bojkocie piwa Ciechan pojawiło się prawie 4000 (!) komentarzy, z czego te popierające Jakubiaka zdobyły znaczące poparcie (ponad tysiąc lajków). Po czym portal je po prostu skasował… A z mojego punku widzenia media społecznościowe też raczej solidaryzują się ze stroną Jakubiaka, niż Michalczewskiego. Dlatego wydaje mi się, że stanowisko Polaków i Rosjan nie różni się bardzo w tej sprawie.

 3. всего лишь следствие того что после развала СССР в страну потоком пошли “западные ценности”, и на этом всякий кто мог зарабатывал. Тем более этот проект многое получил и от популярности в Японии (две молодые школьницы, фетиш! ;) ). Но как не посмотри в России с прошлого года резко набирает процесс обратный.

  PS Ну и не стоит забывать что благодаря мужской половине населения женская и мужская гомосексуальность – вещи весьма отличнительные в плане толерантности (фантазии они такие )) )

 4. Kacper3100 says: Odpowiedz

  Jebać pedałów. Dobrze i mądrze powiedziała!

Dodaj komentarz